Kwarcowy ozonator domowy – dlaczego opłaca się go kupić?

Ozonator kwarcowy jest urządzeniem, które warto posiadać w domu. Główną przesłanką przemawiającą na jego korzyść jest gwarancja wysokiej jakości powietrza, a co za tym idzie – lepszego samopoczucia wszystkich domowników.

W dobie pandemii koronawirusa ogromnego znaczenia nabierają rozwiązania pozwalające skutecznie oczyszczać powietrze w pomieszczeniach domowych. Jednym z nich jest ozonowanie. Używa się do tego ozonatorów, których zadaniem jest wytwarzanie ozonu. Jest to gaz odznaczający się bardzo silnymi właściwościami dezynfekcyjnymi i bakteriobójczymi. Nie przyczynia się do skażenia gleby i wody, nie odkłada się też w tkankach żywych organizmów.

Ozonator kwarcowy – dlaczego warto go mieć w domu?

Ozonatory kwarcowe to zaawansowane technologicznie, wysokiej klasy urządzenia wyróżniające się dobrą żywotnością, trwałością oraz znakomitą wydajnością. W przeciwieństwie do ozonatorów z płytkami ceramicznymi są bezpieczne w użytkowaniu i wyróżniają się niską awaryjnością. Wypada w tym miejscu przypomnieć, że technologia płytek ceramicznych przyczynia się do wytwarzania nadmiernych ilości wielotlenków azotu, które stanowią poważne zagrożenie dla otoczenia i człowieka. Substancje te doprowadzają do uszkodzeń różnych przedmiotów (mebli, tapicerki w samochodzie, sprzętów elektronicznych etc.) oraz powodują uszczerbki na zdrowiu. Ozonatory kwarcowe są co prawda droższe od modeli z płytkami ceramicznymi, ale to inwestycja na wiele lat. Z uwagi na dostępność modeli o zróżnicowanej mocy i wydajności urządzenie można dopasować do konkretnych potrzeb.

Ozonator kwarcowy – jak wybrać odpowiedni model do domu?

Na rynku nie brakuje ozonatorów kwarcowych przeznaczonych do zastosowania w domu. Przy wyborze urządzenia kluczowe znaczenie mają wydajność urządzenia oraz stężenie wytwarzanego przez nie ozonu. Należy też sprawdzić, czy ozonator ma dodatkowe funkcje takie jak np. jonizacja powietrza. Zawsze trzeba mieć przy tym na względzie wielkość pomieszczenia, które zostanie poddane dezynfekcji metodą ozonowania. Godny polecenia jest ozonator  Kwarc 20 g/h o przedłużonej żywotności na poziomie 100 000 rh. Na potrzeby domowe jest to idealne urządzenie, ponieważ zaledwie w 30 minut skutecznie zdezynfekuje średniej wielkości pokój, pozostawiając wolne od szkodliwych drobnoustrojów powietrze o przyjemnym i odświeżającym zapachu powietrza po burzy.

Zalety dezynfekcji domu ozonatorem kwarcowym

Ozonowanie za pomocą ozonatora kwarcowego to sprawdzony sposób na szybkie pozbycie się z pomieszczeń domowych pleśni, bakterii, grzybów i ich zarodków oraz innych niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów przyczyniających się do obniżenia odporności organizmu i wielu chorób. Dzięki ozonowaniu można efektywnie pozbyć się przykrych zapachów, zdezynfekować artykuły spożywcze czy uzdatnić wodę. Ozonator kwarcowy jest bardzo funkcjonalnym i wszechstronnym urządzeniem, którego zastosowanie pozostaje w zgodzie z proekologicznymi trendami. Nie ma ryzyka skutków ubocznych – warunkiem jest stosowanie urządzenia zgodnie z zaleceniami producenta.